اجرای آسفالت

در اجرای آسفالت چه مراحلی صورت می گیرد؟ برای آسفالت کردن کوچه و خیابان به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

در اینجا شما را با مراحل اجرای آسفالت آشنا خواهیم کرد.

مراحل اجرای آسفالت

برای یادگیری هر چیز جدیدی خیلی دیر نیست و وقتی نوبت به اجرا و نصب آسفالت می رسد، چیزهای زیادی وجود دارد که صاحبان خانه، صاحبان املاک تجاری و کارمندان شهرداری از آن آگاه نیستند.

اجرای آسفالت

مرحله اول- تخریب و پاکسازی

اولین قدم در انجام آسفالت، برداشتن سطح موجود، چه آسفالت، بتن یا سنگ فرش های قبلی است.

تخریب و برداشتن با استفاده از ماشین آلات سنگین، از جمله بابکت ها و لیفتراک های کوچک و در صورت لزوم، لودر و کامیون های کمپرسی بزرگ انجام می شود.

سنگفرش های قدیمی برداشته می شوند و جالب است بدانید که می توان آسفالت و بتن قدیمی را در کارخانه های آسفالت سازی بازیافت کرد آن ها را به آسفالت جدید قوی و قابل استفاده تبدیل می کند.

در حقیقت، می توان با استفاده از سنگ فرش به طور معمول تقریباً 100٪ از مواد حذف شده از محل کار را بازیافت کرد همچنین در برخی مناطق و کشور ها این بازیافت ها به گونه ای انجام می شود که اسیبی به محیطط زیست نیز وارد نمی کند و با طبیعت کاملا سازگار است.

مرحله دوم- طبقه بندی

در این روش می توان به زهکشی هر چه راحت تر کمک کرد.

با استفاده از ترانزیت های هدایت شونده با لیزر و گریدرهای اتوماتیک، سطح آسفالت شده را درجه بندی می کند تا اطمینان حاصل شود که آب در سراشیبی ها راه نمی افتد.

زهکشی مناسب آب برای آسفالت شما بسیار حیاتی است، زیرا آب عامل اصلی آسیب از جمله ایجاد حفره ها، ترک ها و پوسته شدن آسفالت است.

آماده سازی زیر بستر

شما هرگز حدس نخواهید زد که در واقع مهمترین قسمت سطح آسفالت جدید شما در واقع زیر بنا و همان زیر بستر می باشد.

زیر بستر یک سطح پایدار برای پشتیبانی از روسازی جدید فراهم می کند.

زیر بستر مانع یخ زدگی است که به کاهش آسیب های زمستانی در اثر انجماد و ذوب کمک می کند.

در طول نصب، ضخامت پایه، پایداری پایه و تراکم مراحل مهمی هستند. اگر پایه فرعی به طور مناسب فشرده نشود، سطح آسفالت در بالای آن سالها دوام نخواهد داشت.

غلتک، زیرسازی و تعمیر زیر بستر

هنگامی که زیر بستر کاملاً درجه بندی و فشرده شود، سنگ فرش یک مرحله اضافی به نام رول تثبیت را نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که سطح زیرین قوی و آماده محافظت کردن از آسفالت جدید است.

غلتک چیست؟ یک کامیون کمپرسی محور چهار محور است که با 72000 پوند بارگذاری می شود، ردیف به ردیف کل سطح را غلتک می زند.

اگر شن بیشتر از یک اینچ زیر وزن کامیون خم شود، به این معنی است که زیر بستر به درستی ساپورت نمی شود.

اگر غلتک نواحی نرم را در زیر پایه پیدا کند، تعمیرات لازم در مناطق تحت خطر انجام می گیرد تا اطمینان حاصل شود که کل زیربنا ساپورت می شود.

از این ترکیب می توان برای ترمیم نقاط نرم استفاده کرد. این فرایند شامل حفر زیر سطح 2 یا 3 پا و جایگزینی خاک رس یا خاک زیرین نرم با ماده سنگین تر است

لایه گذاری و روسازی

مرحله بعدی در اجرای آسفالت مربوط می شود به هنگامی که زیر بستر آماده شد، و سطوح نرم نیازمند به تعمیر بازسازی شدند، لازم است تا یک لایه به اصطلاح آستر مانند به سطح آسفالت اضافه شود.

لایه چسبان، سنگدانه های بزرگ است که با روغن مخلوط می شود و آن را بسیار قوی و بادوام می کند.

می توان لایه چسبان را مقاومت هر سطح آسفالت جدید دانست.

نصب لایه جدید آسفالت

پس از نصب ساختارهای حمایتی از سطح آسفالت جدید، در اجرای آسفالت لازم است تا به لایه بالای آسفالت تازه اضافه می شود تا بتوان به راحتی و به نرمی روی آن رانندگی کرد.

آسفالت سطحی از ریزدانه های کوچک، ماسه و روغن تشکیل شده است.

این مواد ترکیبی از موادی است که آسفالت هایی با جت سیاه تولید می کند که در صورت نصب درست، یک سطح رانندگی در جاده را بسیار نرم و مسطح می کند. همچنین این نوع آسفالت ها بسیار براق نیز می باشند.

برای اجرای اسفالت با کارشناسان ما در تماس باشید.